28 Ocak 2016

17 BLOGGER 1 HİKAYE / BÖLÜM 5: UYANIŞ

--->>> 22 BLOGGER 1 HİKAYE/BÖLÜM 1: KAYIP

Uysal bir eylül akşamına uymayan hoyratlıktaki hava... 


--->>>22 BLOGGER 1 HİKAYE/BÖLÜM 2: ÂLEM-İ EŞBÂH

Hazır mı? Bu nasıl bir sualdi böyle...

 

--->>>22 BLOGGER 1 HİKAYE/BÖLÜM 3: KARDEŞİM

  -Geç Kaldınız...


--->>>22 BLOGGER 1 HİKAYE/BÖLÜM 4: OYUNCU

Şimdi yaptığı taklitlere bir yenisi mi eklenmişti...

22Blogger1Hikaye

(Önceki bölümlerin bağlantısı yukarıdadır)

 

 


...Hep umursamaz görünürdü. Yine de sessizliği delen her kapı sesinde olduğu gibi kalbi melodik bir şekilde gizlediği korkusuna eşlik ediyordu. Kalp atışlarının dışarıdan duyulabildiğini hissetti ve korkusu gün yüzüne çıktı.
Ses çıkarmamaya çalışarak parmak uçlarında ilerlerken zihin yorgunluğu bedenini zorluyordu. Kafasının içindeki kopuk hikayeler, yüzlerini hatırlamadığı isimler, isimlerini bir türlü bulamadığı karakterler ona işkence etmeye devam ediyordu. Gelen kişinin dost mu düşman mı olduğuna bile karar veremeyecekti. Nasıl bu kadar acizken yapayalnız kalabilmişti? Şu an midesindeki o dayanılmaz bulantı bile zihninin önüne geçemiyordu.Düşüncelerle boğuşup kapıya yöneldiği anda dışarıdan bir ses geldi:- Lexi? Lütfen uyanmış ol… 
 Kavuşma
Mel!!!!” diyerek büyük bir coşkuyla kapıya sarıldı. Kardeşinin sesini duyduğuna bu kadar sevineceğini hiç düşünmemişti. Kapıyı açmasıyla Melanie’nin boynuna atlaması bir oldu. Kalp atışları normale dönmüştü. Kendini uçsuz bucaksız bir okyanustayken adaya çıkmış gibi hissediyordu. Melanie ona yardım edebilirdi! Evet, her zaman olduğu gibi yine neler olduğunu anlatacaktı!
Melanie şaşkınlıkla “Lexi.. Sen… Sen.. İyi misin? Bana ilk defa böyle sarılıyorsun. Hatta ilk defa sarılıyorsun.”Lexi o an kendine gelip Melanie’i içeri çekerek kapıyı kapattı:“Beni nasıl buldun?”“Aslında Rhett beni buldu. Senden haber alabildiğime nasıl mutlu oldum bilemezsin! Ne kadar zamandır seni arıyorum bir fikrin var mı? Nasıl böyle ortadan kaybolabilirsin?”

Sonra Lexi’nin yüzündeki solukluğu görüp dün geceyi hatırladığında kızmak için kötü bir zaman olduğunu fark etti: “Nasılsın? Neler oldu anlatsana?”Lexi ağlamaya başladı. Onu böyle görmek Melanie’yi daha da kahretmiş, ne yapacağını şaşırmıştı. “Bilmiyorum Mel, hatırlayamıyorum! Sizden ayrıldıktan sonraki zamanım o kadar silik ki kafamda… Biliyorum hafızam beni hep yarı yolda bıraktı ama bu sefer… Bu sefer çok farklı. Hafıza kaybım gittikçe artıyor, unuttuğum süreler her gün daha da uzuyor. Sadece sen ve Rhett aklımda. Ama sadece seni net olarak hatırlayabiliyorum. Rhett’i bile unuttum düşünebiliyor musun? Ben, neler yaptığımı bile hatırlayamıyorum. Derken gözü yanındaki kanepeye ilişti, ıslak kıyafetleri etrafa saçılmıştı. Odaya ilk kez baktığını anladı. Yutkunamadı! Rüyalar? Ne kadarı rüyaydı? Dün gece gerçekten ölmüş müydü?

Kaşlarını çatarak Melanie’nin gözlerinin içine baktı. Kelimelere bile gerek olmadan yüzü tüm sorularını yansıtıyordu. Yine de kendini zorlayarak ve yine ıslak kıyafetlere kilitlenerek “Dün… Dün gece neler oldu?” diyebildi.Melanie ne diyeceğini bilemedi. Ona her şeyi anlatmalı mıydı? Ne kadar güçlü ve umursamaz görünse de olaylardan en çok o etkilenirdi. Ve evet hafızası… Küçüklüğünden beri hafızası onu çok zorlamıştı. Alkole sarılıp geldiği bu noktanın en önemli sebebi oydu. Rhett’le çekip gitme sebebinin, geçmişini silerek kendine yeni bir hafıza arayışı olduğunu düşünmüştü hep. Gerçi yaşadıklarını düşündüğünde bunun avantaja döndüğünü hissedebiliyordu. Ne kadar hatırlarsan o kadar acıtır hayat.“Rhett” dedi “Dün seni o halde sudan çıkardığında çok korkmuş. Bu sefer onu bile hatırlamadığını, garip şeyler sayıkladığını söyledi sadece. Bir de gitmesi gerektiğini, dönene kadar seninle kalmamı istediğini.”


Aslında anlatmaktan çok sormak istiyordu? Neler olmuştu? Lexi neden bu kadar kötülemişti? Onu bu kadar telaşlandıran neydi? Lexi'yi ağlarken görmüştü! Bunu sindirmekte zorlandı. Şimdi güçlü olma sırası Melanie’deydi. Lexi ise o güzel gözlerini açmış merakla ağzından çıkacak kelimelere bakıyordu. Bu sefer korkusunu gizleyememişti. Tüm tükenmişliğiyle onu izliyordu: gözleri mosmor, rengi bembeyaz, saçları dağılmış…  


“Bence sadece dinlenmeye ihtiyacın var” diyerek elini tuttu Melanie sevecen bir gülümsemeyle. “Görüyorum ki alkolün dozunu yine fazla kaçırmışsın. Kıyafetlerin berbat haldeydi! Ölmediğine dua etmeliyiz. Ah Lexi! Seni hiç bulamayacağımı sanmıştım…”

Onu aramakla geçirdiği korku dolu yılları anlatmayı istedi ama ne yeri ne de zamanıydı. Şu an sadece onunla birlikte olduğu için mutlu olmalı, anı yaşamalıydı. 


coffee

“Haydi, üzerine giyecek düzgün bir şeyler bulalım ve kendimize sıcacık bir kahve hazırlayalım!”.


--------------Aynı anlarda Rhett doktorun odasından ayrılmak üzereydi. “Unutmayın” dedi doktor, “Gözlem çok önemli”.---->>>22 BLOGGER 1 HİKAYE/BÖLÜM 6: TANI

Kahvelerini içtikten sonra...


---->>>22 BLOGGER 1 HİKAYE/BÖLÜM 7: KAYBOLUŞ

Doktorun söylediklerini düşündükçe...

---->>>22 BLOGGER 1 HİKAYE/BÖLÜM 8: AVCILAR

Etrafı tanımaya çalışsa da...

 

---->>>22 BLOGGER 1 HİKAYE/BÖLÜM 9: SEN KİMSİN?

 Skygge sürüleri, evrendeki anıların...

 

---->>>22 BLOGGER 1 HİKAYE/BÖLÜM 10: EFSANE
 "Kim olmak istiyorsun söylesene!!...
 
---->>>22 BLOGGER 1 HİKAYE/BÖLÜM 11: İHANET 
"Yere düşürdüğü bardak ve..."
 
 ---->>>22 BLOGGER 1 HİKAYE/BÖLÜM 12: HİPNOZ

"Sürekli seanslar çoktan başlamıştı..." ---->>>22 BLOGGER 1 HİKAYE/BÖLÜM 13: ANILAR KAPISINA YOLCULUK

"Karanlıktı hem de çok karanlıktı..."


 ---->>>22 BLOGGER 1 HİKAYE/BÖLÜM 14:GERÇEKLER 

 "LEXİ!' Boğuk ve sert bir erkek sesi duydu..."


"Melaine geldi..."---->>>22 BLOGGER 1 HİKAYE/BÖLÜM 16: GÜN YÜZÜNE ÇIKANLAR

"Yaşadığı şeylere, neler yaptığına inanamıyordu..."---->>>22 BLOGGER 1 HİKAYE/BÖLÜM 17:FİNAL

"Mélanie her okuduğu sayfadan sonra..."


-------------- Devam Edecek --------------


Sıradaki talihliyi açıklıyorum: Hazır mısınız?


 
RANDOM.ORG LIST RANDOMIZER
Biliyorum, biliyorum! Ben de aynı şaşkınlık içerisindeyim! Bu kadar da olmaz değil mi? Sevgili ruh ikizim Fenom :) 
Aslında hikayeye başlamadan önce random sitesini deneme amaçlı bir çekiliş yapmıştım. İnanmayacaksınız ama Fenom çımıştı :) Şansa bak dedim..
Fakat hikayeyi yazmadan gerçek çekilişi yapmak istemedim! Hikayeyi bitireyim öyle yaparım dedim ve bu da sıralama sonucu! 
Fenom benden kurtuluşun yok ;) Ama peşimde olmana sevinmedim değil! Ayrılma dibimden :) Her yayınında olduğu gibi bunu da büyük bir titizlikle ve keyifle yazacağına eminim. 


 
Not: Ece Abla mazereti sebebiyle izin istemişti, ancak onu listeden çıkarmaya gönlüm razı olmadı. Dedim ki "eğer ona denk gelirse bile tekrar çekeriz, belki sıra gelene kadar kendini daha iyi hisseder ve katılır bize". Kendisine sormadan böyle bir karar aldım ama umarım kızmaz bana :)


Herkese sevgiler...


Dağınık Anne

Her şeye ilgisi olan uykusuz, vakitsiz, dağınık bir kadın, 2014'ten beri de uykusuz bir ufaklığın annesi.
Blog onun terapisi, yemek kitabı, kütüphanesi, hayattan kareleri... İmla takıntılı, detaycı, teknoloji ve bulmaca meraklısı, yorumları blogunun baş tacı, kırmızı delisi, Sherlock ve Iron Man hayranı bir sağlık çalışanı. Sağ ve sol beyni eşit çalışan canlı bir savaş alanı. Seven, isteyen herkese blog yazmayı tavsiye eder. İlgi duyan herkesi de bekler!
Dağınık Anne: Yazıldığı gibi okunur... Okunduğu gibi anlaşılır...

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

83 yorum:

 1. Vaktim sınırlı olsa da sizi bekletmek istemedim. Hatalarım varsa affola. Yorumlarınızı ve sonraki bölümleri büyük bir merakla bekliyor olacağım :)
  Yalnız cevaplarım gecikebilir, bu haftam biraz yoğun geçecek!
  Şimdiden hepinizden özür dilerim :) Sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. Hikayenin 1 ve 2 sini çok beğenmiştim 3-4 güzeldi ama benim tarzım değildi sanırım, bu güzel bağlandı ilk 4 yazının ortası oldu tekrardan gerisi Fenomun hayal gücüne kalmış artık. Kızlara gün mü yaptırır yoksa Lexi'yi önemli bir deneyin parçası halinemi getirir:) Ben oyumu ikincisinden yana kullandım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Organik çize Feno ayvayı yedi ama sinyal vermeyeyim de şöyle söyleyeyim, gün hiç bana göre değil :)

   Sil
  2. Organik Fenomen e küçük altin resmi cizer Fenomen karşılığında o altini disunce gucu ile büker :)

   Sil
  3. büktüm mü, büküldüm mü bilmiyorum ama yazdım, paylaştım, bakalım beğenecek misiniz?

   Sil
  4. Hehehe Kitapçı Annem :) Altın bükme günü iyiymiş :D
   Organik!!!! Ama olmaz fikir verip fikileri yok etmişsin :)
   Gün olmasın lütfen lütfeeeen!

   Sil
 3. Superr
  En sevdiğim yer; herşey rüya zannedip, sonradan ıslak kıyafetleri görmesi.. suya düşmüş olması.
  Tebrikler :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok tşk ederim Şym :) Ben de o kısmı beğenmiştim :D

   Sil
 4. Çok güzel DağınıkAnne bir an KoreFenomeni nin altında kendimi görünce heyecan yaptım. Çember daralıyor :) çok güzel bağlamışsın şuan sonda yazdığın cümle ile bitirmen beni çok meraklandırdı.Bakalım KoreFenomeni nasıl bağlayacak heyecanla bekliyorum. Kalemine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ayyyy feno aah ah, yandım yandım ki ne yandımmm, Dağınııııık! :)))

   Sil
  2. Daralmış hatta gelmiş Kestane :) Senin bölümü daha okuyamadım, yazdığını görebildim sadece :) Bakalım neler yaptın :)

   Teşekkürler yorumun için, meraklanmana sevindim hehe ;)

   Sil
 5. Çok güzel bir yazı olmuş .
  Rüyayı ve gerçegı ayırt edemeyecek dereceye gelmiş zavallı kız empati kurdum resmen okurken :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Esra :D
   Sen benim yazımda kıza üzüldüysen diğerlerinde depresyona girme sakın :D

   Sil
 6. Dağınık!!!!! Süpersin, her şey de bütünlük olmuş ki! Ama kaçışım yok desene! Eee çekilişi sen yapınca kader işte, her daim arkandayım ama şu an ayvayı yemiş gibi hissediyorum!
  Bende hakkı ile atlatırım inşallah!
  Kalemine sağlık çok beğendim ki ;) Vee zamansızlığın içinde ne güzel de yazmışsın, maşallah, çok imrendim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fenommmm!!! Asıl sen süpersin :)
   Evet kaçışın yokmuş ben de onu fark ettim :D
   Atlattın atlattın harika atlattın hem de ;)

   Biraz zamansız oldu evet.. Ama öğle aralarımda tüm hikayeleri tekrar detaylı okuyup bir konsantrasyonla toparlamaya çalıştım.. Beğenmene çok sevindim :)

   Sil
 7. Klavyene sağlık güzel ilerliyor hikaye. Yalnız bana final kalacak diye korkmadan edemiyorum.Fenomenim de sıra bakalım ne olacak 2 kardeşe?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. fenomen hasta, hazır doktor da geldi, bende bilmiyorum ki ne olack HanHan! :)

   Sil
  2. Teşekkürler HanHan :) Umarım istediğin bölüm gelir ve ketifle yazarsın sen de..

   Sil
 8. Geçen bölüm rüya olan olayı gerçeğe bağlaman müthişti. Ve bu geçiş hic göze batmadı. Sonraki bölümde neler olacak bekliyorum. Hayal gücünüze sağlık:) ayrıca sonraki hikayeye de son paragrafla yol açmışsınız bu da çok hoş olmuş.

  YanıtlaSil
 9. Geçen bölüm rüya olan olayı gerçeğe bağlaman müthişti. Ve bu geçiş hic göze batmadı. Sonraki bölümde neler olacak bekliyorum. Hayal gücünüze sağlık:) ayrıca sonraki hikayeye de son paragrafla yol açmışsınız bu da çok hoş olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel bir yorum bu Anne Güncesi, çok teşekkür ederim :) Göze batmamasına çok sevindim.
   Evet pas vermeye çalıştım, Fenom da aldı götürdü pası ;)

   Sil
 10. Çok güzel olmuş Dağınık Anne :)
  Çok beğendim. Eline sağlık. Kıza da üzülmeye başladım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Neşeli!
   Kızın durumu benden önce kötüydü :) Benden sonra da daha da kötüledi yine en iyi durumda bırakan benim sanırım haha :D Yine ana yüreğiyle insaflı davranmışım ben :D

   Sil
 11. Kalemine sağlık Dagınık Anne! Çok güzel bağlamışsın hikayeyi. Yazdığın bölümü okumadan önce rüya olarak devam etmez umarım diye geçirmiştim aklımdan ve öyle de olmuş :)

  Ama ne zaman şu gizemli bölümlere başlayacaksınız çok merak ediyorum. Umarım Kore Fenomeni ufaktan da olsa bu gizemli dünya'nın kapılarını aralar bize. Meraktan öleceğim sanırım :)
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yüzüme gözüme bulaştırmasam iyi Elif Gökşin! Bilmiyorum benden ne çıkacak, beklenti düşük olsun :)

   Sil
  2. Yüzüme gözüme bulaştırmasam iyi Elif Gökşin! Bilmiyorum benden ne çıkacak, beklenti düşük olsun :)

   Sil
  3. Aynen Elif Gökşin :) Rüya beni de üzmüştü, diğer o beğendiğim hikayeler yokoldu gibi hissetmiştim.. :) Gerçi yine her an rüya çıkabilir bakalım arkadaşlar nasıl uygun görecek :) Yorumun için çok teşekkür ederim!

   Fenom senden beklentim hep yüksek! Hep de beklediğimi verdin ;)

   Sil
 12. Sevgili Dağınık Anne,Not bölümünde yazdığın satırlar beni o kadar sevindirdi ki anlatamam.Hikayeyi bayağı oturttunuz.Anlaşılır hale geldi iyice.Ben gerçekten yazabilecek durumda olunca hatta küçük küçük notlar almaya başlayacağım kızlar.Çok tatlı olduğunuzu ve sizleri çok sevdiğimi söylemek istiyorum.Ve bu hikayenin içinde olmayı gerçekten bu şansımı kaçırmak istemiyorum.Hepinize sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Ece Abla, bana kızmayıp üstüne sevinmenize ben çoık sevindim :)
   Dediğim gibi gönlüm razı olmadı.. 22 Blogger'ız, size gelene kadar inşallah daha iyi olursunuz diye düşündüm. Umarım da öyle olur, daha iyi olursunuz da çıkmazsınız aramızdan :)
   Herkes de sizi çok seviyor emin olun ;) Bunda sizin payınız çok büyük!
   Çok teşekkürler güzel yorumunuz için! :)

   Sil
  2. Dreamella'ya yapılan yeni bir yorum düştü gelen kutuma. Oradan senin bölüm yazına girdim. Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer sözünün anlamını bizzat yaşadığım bu gece, sevgimin temelinin atıldığı o günlere şükrettim... Seni çok seviyorum kızım :)

   Sil
 13. Hikayeyi rüyadan gerçeğe bağlaman harika bir fikir olmuş. Çok çok güzel yazmışsın Dağınık Anne :) Sonunda çok heyecanlandım ve büyük bir merak içerisine girdim. Fenom çabuk yazsın... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çook teşekkürler Kuklacım! :) ikinci "çok"u almak çok çok mutlu etti beni ;)
   Bölümler gelmeye başladı ama ben de hala merak ediyorum nasıl bitecek :)

   Sil
 14. Bakalım neler olacak,bu bölümde güzeldi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Kitap Cumhuriyetim :)

   Sil
 15. Dağınık. Cok iyi bağlamışsın cokta iyi yazmışsın diyaloglari cok begendim. Gozumde canlandı tum olay.
  Fenomen merakla bekliyorum heyecan yaptım iyice ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen beğendiysen olmuştur bu iş Kitapçım Annem ;))) Yorumuna çok sevindim! Canlandırabildiysem ne mutlu... Fenom da geldi ;) Hatta üzerine 3 bölüm daha geldi hızlı da ilerliyor harika! :D Seni merakla bekliyorum :)

   Sil
 16. Merhaba,
  Blog keşif etkinliğinden geliyorum. Blogunuz ve anlatımınız çok güzel. Emeğinize sağlık. :)
  Takip ediyorum bende beklerim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Çağla, hoşgeldin. Teşekkür ediyorum geldim ben de :)
   Bu hikaye farklı bölümlerden oluşuyor, diğerlerine de göz atmanı öneririm ;)

   Sil
 17. dağınık anne diğer yazan bloggerların yazılarını okumuştum. 1 ve 2 bunları da çok beğenmiştim sizin de kaleminize sağlık yine çok güzeldi :) bakalım kore fenomeni ne yazacak gözümüz onda :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Gözde bu güzel yorum için :)
   Sen de bizim tarzda seviyorsun o zaman ;)))
   Fenom her zaman olduğu gibi harika yazmış!

   Sil
 18. hikayeniz okadar güzel gidiyorki film izliyor gibiyim sanki, birbiri ile devamlılı okadar güzelki hiçbir kopma yasatmıyor okuyana :) ellerinize yüreginize saglık. birdahaki sefere bende katılmayı cok isterim müsaadenizle, sevgiler herkese.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amacına ulaştıysa ne Mutlu Şefika :) Kopma yaşamamana da ayrıca sevindim çok teşekkürler yorumun için!
   Çok isteriz tabi ki! Bunu bir alnımızın akıyla tamamlayalım devam eder diye düşünüyorum! Çok heyacanlı bir etkinlik :)

   Sil
 19. Çok bayıldım yavaş yavaş olan biteni anlamaya başlıyoruz. Hikayede geri dönülmeyecek konu belli oldu. Elinize sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Hayal'in Güncesi :)
   Evet biraz şekillenmeye başladı artık ;)

   Sil
 20. Ne cektin be Lexi!:)

  Valla cok iyi gidiyor hikaye, bravo daginik anne, sen de cok süper üstesinden geldin bu bölümün. Cok akici ve rahat bir dil..hic yormadi. Kalemine saglik...ve gecmis olsun diyorum:))

  Sana da kolay gelsin Kore'cim:) Aman ha, buradan da tekrar etmem lazim, nolur önümüzdeki günlerde sira bana gelmesin. Yarindan itibaren hic vaktim olmayacak cünkü bir hafta, cekilis falan anlamam valla, banane:) Siradakilere duyuruluuuur!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Eq! Yazdım bile, sana çıkmadı :)

   Sil
  2. Haha :D EQ hep güldürüyorsun beni :) Ne çektin be Lexi :D
   Ama ben masumum :))) İlave bir dram yaşatmadım kıza, mevcut yaşamışlıklarından aldım beraaatimi talep ediyorum haha :D

   Çok teşekkür ederim güzel yorumun ve geçmiş olsun dileklerin için :)

   Fenoma kolay gelmez mi? :) Geldi de bitti bile..
   Duysun diğerleri duysun yoğunluğunu :D Sen de yoğunluğunu keyifli bir şekilde atlatırsın umarım özletme :)

   Sil
 21. Ahhh en güzel bölümlerden biri olmuş eline sağlık. Önceki bölümleri çok güzel toparlamış ve net bir ortam sağlamışsın. Kişi sayısı azaldıkça bende bir heyecan zıplaması var ki anlatamam. Yeni bölümü Kore Fenomeni'nden sabırsızlıkla bekliyorum. Çok iyi bir bölüm olacağına eminim. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ise kişilikleri tavan yaptım ki ;)

   Sil
  2. Sinem!!! Senin yorumunu özellikle merak ediyordum :) Çok teşekkür ederim mutlu oldum :)
   Az kaldı evet ;) Hızlı gidiyor bakalım ;) Senin bölüme de gelcem :D

   Fenom yapar da kötü olur mu? Mümkün değil :D

   Sil
 22. 4. hikayeyi kaçırdım Dağınık, önce onu okuyayım öyle geleceğim. ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sonra da bana gel, 6 da çıktı

   Sil
  2. Sonra da bana gel, 6 da çıktı

   Sil
  3. Şimdi 5. bölümü bitirince gördüm Fenomen. Hangi ara yazdın? İki gün yoktum neler olmuş:)

   Sil
  4. Motora bağladım :) Zülal! stres oldum, erteledikçe daha baskı artıyor hemen yazayım dedim :)

   Sil
 23. Karşılıklı diyaloglar çok hoşuma gitti. Doğal, sade, kasmadan, akıcı bir halde yazılmış. Aynı şekilde de okunuyor zaten. Mesajlarındaki doğallığı ve rahatlığı hikayede de yakaladım anlayacağın. Hikayenin dilini beğendim, kalemine sağlık :)
  Hikayenin aldığı şekle gelirsek... Sorularım var! :) Baş kadın kahramanımız Lexi hafızasının ona oynadığı oyunlara ve alkole yenik düşüp kendini küvette öldürmeye mi kalktı? Mide bulantısının sebebi içki mi? Yoksa intihar etmek için aldığı ilaçlar mı? Geçmişini unutma isteği ve gözetim altında tutulması gerektiğini okuyunca intihar çıkarımı yaptım belki de farklı bir olay var ortada... Sorularım bu kadar:) Aklım Fenomenin devam yazısında. Görüşmek üzere :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok canım Lexi kendini öldürmeye falan kalkmıyor, küvet falan yok, hatlar mı karıştı?
   şöyle söyleyeyim, Lexi alkole sığınan tip, gerçekle rüyalar arasında gidip geliyor, neyin gerçek neyin rüya onu bile ayırtedemiyor , bu durumdan bıkan bir tip, ne olup bittiğinden de bi haber, hafıza kayıpları da yaşıyor...
   mide bulantısı alkolden kaynaklı... intiharlık durum yok şimdilik :)

   Sil
  2. Ah Zülal :D Nasıl karıştırmışız seni :)))

   Canım benim, yok, Kukla denize attı ya kızı arabada giderken :) Ben masumum :D Ben hiçbir fiziksel şiddete maruz bırakmadım anayım ya ahaha :D Yine mide bulantısı ilk bölümlerden... Kızımız ayrıca alkolik ve yine ben masumum :D ahah :D Yalnız sevindim masum olduğuma baksana :D

   Lexi'nin bir hafıza sorunu var. Son zamanlarda da zor günler yaşıyor. Rüya olarak yazılmıştı, ben de rüya zannettiği bir olayı gerçeğe bağladım.. Böylece iyice karıştırdım ki heyecan olsun :) Yine de rüya olanlar olabilir? Onu sonraki arkadaşlara bırakıyorum...

   İntihar da güzel bir fikir olmuş bence?

   Okuduğun ve yorumladığın için çok teşekkür ederim :)

   Fenocuğum da sağolsun ben dönene kadar yetişmiş sana! Yoğundum, geciktirmek istemedim hikayeyi ama yorumlar gecikti kusura kalmayasınız ;)

   Sil
 24. Vallahi karıştı galiba. :) Deniz olayı gerçekten oldu yani?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, ama 7.bölümde senden esinlenildi galiba Zülal! anne küvette boğulmuş :)

   Sil
  2. Evet Zülal küveti canlandırdın :D

   Sil
 25. Ay, ben pc sorunlarımı halledene kadar bir bölüm değil, iki bölüm gelmiş *.* Kore'de yazmış :D
  Dağınık, abla ve kız kardeşi çok doğal buldum ve diyaloglu kısımlara geldiğimize sevindim. Şimdiye kadar hikaye hep gelişiyordu, sanırım artık asıl olaylara yaklaşıyoruz.
  Eline sağlık Dağınık! Şimdi gidip heyecanla Kore'nin yazdığını okuyayım :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu güzel yorum için çok teşekkürler Salıncak!
   Güzel yazmışsın mutlu oldum :))
   Evet diyaloglar ve hikayeler netleşiyor yavaş yavaş! Bakalım nerelere gelcek :)
   Oku oku daha 4 bölüm daha var :D

   Sil
 26. tanrım! dağınık, dağınık, dağıınıkkk. ya bu bölümü telefonun minnacık ekranından okuduğumda kalbim duracak gibi hissettim, olaylar öyle bir yer almış ki, sanki başta rüyalardan oluşan koca bir labiretmişte, bu bölümde o labirentten çıkıp herşeyin netliğe kavuştuğu an olmuş gibi; hatta gibi değil öyle de! yaratıcılığına, emeklerine sağlık. gerçekten özgün bir insansın, kimsenin düşlemediğini düşleyebiliyorsun, bu konuda oldukça geniş bir hayal gücün var ki, şu yazında onun kanıtı. kalemini çok beğendim bu arada, galiba ilk defa blog yazıları harici yazdığın bir hikayeni okuyorum. akıcı, duru ama bu duruluk betimlemelerin önüne perde çekmeyecek derece de güzel. emeklerine sağlık. şimdi kore'ninkine geçiş yapıyorum. aslında onu da dün okudum fakat tekrar okumak ayrı bir hoş. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. RİİİİİVVV SEN BİZİM HER ŞEYİMİZSİN :D

   MUTLULUK MUTLULUKKKKK!!! BÖBÜRLENME!!! "EVET EVET BEN YAPTIM"CILIK :D
   Uçtum keyiften :))) Hep iyi hissettiriyorsun hep!!!! :) Hangi birine ayrı teşekkür edeyim bilemedim :)

   Evet blogta hiç yazı yazamıyorum Riv! Bana da vesile oldu bu hikaye.. Vakitsizlikten hep özet, hep minik yazılar :)

   Ben de çok sevdiğimi farkettim! Arkasından bi fantastik patlatsak mı ;))

   Fenom candır ;)

   Sil
 27. Hepiniz dozu arttıra arttıra gidiyorsunuz yüreğime inecek yakında... Cidden hikayeyi hakkıyla yerine getiremeyeceğim diye çok korkuyorum :c Yine harika bir bölümdü. Ne.. Nolmuş.. BU Kim.. diye diye okudum :)) Bakayım devamında neler olmuş *w*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hehe :) İnşallah soruların "bu ne yaaaa?" şeklinde kalmayıp cevap bulmuşsundur Elif :D
   Arka arkaya okuman süper oldu, gerçi arkadaşlar çok hızlıydı arka arkaya geldi..
   Şimdi Kağıt Salıncak'ı bekliyoruz.

   Hoşgeldin tekrar aramıza :)

   Sil
 28. Çok güzel gidiyorsunuz gerçekten her bölümü heyecanla merakla geçiyorum valla :) Yüreğinize sağlık duygusu da çok güzel olmuş hikayenin ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler SessizKaldım :)
   Peşpeşe okutuyorsak ne mutlu :)

   Sil
 29. vay , yine heyecan dorukta ...Kaleminize , yüreğinize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Kitap Eylemi :)) Sen de peşpeşe okudun sanırım, beğenilmene çok sevindim :)

   Sil
 30. Dağınık vay vay vay vayyy sende ne cevherler varmış beeeee!! Ellerine sağlık gerçekten çok güzel gidiyor hikaye ben biraz geride kaldım ama şimdi hepsini art arda okuyorum daha güzel oluyor :D Çekilişte Kore'nin çıkmasına yuh!! dedim hehe ama şimdi onu okuyacağım sabırsız sabırısız :D Ben gittim bileee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay ay ay kimleri görüyorummm? Kayıp organizatörümüz gelmişş :D
   Biz iflas ettin kapattın ortada kaldık sandık hghahah :D
   Hoşgeldin Dream :) ve ne güzel işin ehlinden onay almak ;) Teşekkür ederim efenim ;)))

   Sil
  2. :D Hoş gördüm, onay ne demek süper süper süper yani.

   Sil
  3. Ehe ;) Tşkler Dream ;)))

   Sil
 31. Okumaya henüz vakit bulabildim ama bir anda bitti sanki. Çok akıcıydı, elinize sağlık.. "Ne kadar hatırlarsan o kadar acıtır hayat." Daha fazla katılamazdım, çok doğru.. :')

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Gözde, ya da sevdiğim isminle Muggle :)))
   Çok sevindim akıcı bulmana! Aynen! Hafızamın gittikçe kötülediği günlerde "iyi mi oluyor" demeden duramıyorum :)
   Teşekkürler yorumun için!

   Sil
 32. ay böyle ortak bir hikaye kitabı mı çıkarılsa acaba yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yol göster bize Deep! Ama bu biraz acemiliğe geldi sanırım? Daha profesyonel ve vakitli bölümlerle yeni bir hikayede yapabiliriz bu işi :) Ne dersin???? Ya da senin kitaplara ekleriz artık :D

   Sil
  2. evet bak olabilir. yine aynı şekilde de olabilir. herkes bir öykü yazar veya makale gibi bişi yazar. toplu halde. hepimizden bir yazı ile bir ortak kitap çıkarırız. olabiler. sen feno filan başka arkadaşlar bunu planlarsınız yaa. örgütlersiniz işte. kitap çıkarma kısmı kolay ya. bastırma filan onlar kolay ki. bak bir future tense planı olsun ekip işi :)

   Sil
  3. O zaman ayarlama sonrası süreçte sendeyiz :))) Bence çok keyifli olabilir!!!
   Hem fikir de alırız böyle mi olsun yoksa ayrı ayrı mı diye?

   Ya da 'Blog yazılarından seçmeler' :)) hehe..

   Sil

Yorumlarınız benim için çok önemli! Olumlu olumsuz fark etmez, düşüncenizi paylaşır mısınız?
(Lütfen link bırakmayınız, link olan yorumları silmek zorunda kalıyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim)

Blogger tarafından desteklenmektedir.