11 Mart 2016

DİNLENESİ RADYO PROGRAMLARI

FAHİR, EGE, OKTAY
Hala radyo mu var demeyin. Benim gibi sabah akşam iş yolculuğuna çıkan varsa, hele de İstanbul'daysa radyo vazgeçilmezdir!

Eskiden her evde muhakkak radyo özellikli bir müzik aleti olurdu. Hatta sürekli çalardı. Şimdi artık yok oldular, yerini yine internet aldı... 

Ben çok özlüyorum evdeki radyo sesini. Sevilen müzikte ses açmayı, beğenmediğinde o cızırtılar eşliğinde yeni kanal aramayı :)

Ama o şarkı aralarında 'sevgili gönlüm dostları' diyen o tiz kasıntı romantik sesler var ya! Onlar bana göre değil, hemen değiştiririm :)

Aslında size dinlediğim müziklerden çok dinlenesi programcıları yazacağım. 

Televizyon izleyen bir insan değilim. Bu yüzden radyo dinlerken haberleri kaçırmamaya çalışırdım. Fakat anne olduktan sonra artık ne haber okuyabiliyor, ne dinleyebiliyor, ne de yazabiliyorum. Çok ciddiyim! Birinden tesadüfen duymadığım sürece hiçbir şeyden haberim yok. Bazıları test ediyor 'şunu da mı duymadın?', 'bunu da mı izlemedin?' 
Cevap belli: hayır :) Yapamıyorum. Günlerce aylarca o dinlediğim haber beynimden çıkmıyor! 

Neyse konumuza dönelim. Bu sabah ve akşam saatlerinde dinlemekten en keyif aldığım programları yazmak istiyorum: 

SABAH:
MODERN SABAHLAR (JoyTurk | 07:00 - 10:00)


MODERN SABAHLAR

Bu üçlüyü tesadüf buldum: FAHİR ÖĞÜNÇ, EGE KAYACAN, OKTAY DEMİRCİ. Bildiğiniz samimi muhabbet ediyorlar ama oldukça komikler. Bir süre sonra farkında olmadan gülmeye başlıyorsunuz. Farkında olmadan diyorum çünkü espri yapmaya çalışıp gülme efektini veren tiplerden değiller. Tamamen spontan geyik yapıyorlar :) 


FAHİR, EGE, OKTAY
Sonradan öğrendiğimize göre meğerse 16 yıldır radyo programı yapıyormuş bu samimi üçlü. Radyo ODTÜ'de. Ayrıldıklarında baya olay olmuş! Ve sonunda aramıza döndükleri için mutlu olunmuş :)
 
Programın bitmesi ile ilgili Zaytung haberi :)
 
Bir dinleyin derim?


METEHAN MERT ÇAKIR (ROCK FM | 07:00 - 10:00 ARKA KOLTUK)


METEHAN MERT ÇAKIR

Bu biraz daha sabah sohbeti havasında. Yanında genelde bir bayan oluyor (ama ne hikmetse tüm bayanların sesi birbirne benziyor ve zoraki konuşuyor gibiler). Bayanlardan pek hoşlanmasam da içinde siyaset ve üçüncü sayfa haberi olmadan gündelik konuları konuştukları için bir şeyler öğrenmiş oluyorum :) 

Yine de önceliğim Modern Sabahlar ;)

AKŞAM:
Tabi ki MESUT SÜRE (ROCK FM | 17:00 - 20:00 RABARBA)


MESUT SÜRE GERÇEĞİ

Duymayan varsa hemen öğrensin! Mesut Süre'yi sanırım 7-8 yıl oldu dinliyorum. Neredeyse Rock FM'deki kariyerine başladığından beri dinliyormuşum sonradan öğrendim :) Kendisinin stand-up'ına da gittik. O zamanlar sabah programı yapıyordu ve bildiğiniz incecik ama 2 metre boyunca bir delikanlıydı! 
Şimdi ise baya kilo almış, saçlar iyice uzamış, top sakal eklenmiş... Büyümüş :) Akşama da geçmiş (benim açımdan sevindirici), onu tanıdığımdan beri yanında olan ve benim de yanında en sevdiğim bayan olan Firuze ile birlikteler çoğunlukla. Konukları aynı isimler olsa da değişiyor. Favorim kim mi? Tabi ki Nuri Çetin-Kemal Ayça ile olan :) İlker Gümüşoluk'u da unutmamak lazım onun ses tonu ve gülüşü de ayrı bir hava katıyor! Özellikle bu ekipler varsa gülmek, yer yer gülmekten ağlamak mümkün! :) Her akşam bir soruları, tartışma konuları var. Arada tekrar etseler de yine de dinlenesi. Telefon da alıyorlar, sosyal medya cevaplarını da değerlendiriyorlar. 


MESUT-İLKER

Komikler mi?? Oldukça :) Eğlenmek garantili! 

Bu arada Rock müzik delisi miyim? Hayır ;D Ama programcıları sayesinde Rock FM dinletiyor kendini :)Yeni Keşfim: EROL ARTUN (KARMATÜRK: 17:00 - 20:00 YOLDAKİ SES)

EROL ARTUN
Bu yeni bir keşfim. Keşfettiğimden beri her gün Mesut Süre'yle dönüşümlü dinliyorum ve çok eğleniyorum! Oldukça geyik ve komik bir program :)
Yanındaki bayana bayıldım :) Gerek ses tonu, gerek muhabbete katılımı, gerek komiklikleri! Çok başarılı! Kendisini bir kez de buradan tebrik edeyim. Radyoda bayan sesi her zaman bu kadar güzel gelmez bence. 


Ve bu programlarda dolaşan da bir isim var: KUBİLAY KAPTAN :) Joker eleman gibi dolaşıyor ama sohbeti tatlı, bilgili bir öğretmen kendisi. 


Benim gezdiğim favori programlarım bunlar. 
Olur da dinlemek isteyen, program arayan varsa tavsiyemdir :)
Dağınık Anne

Her şeye ilgisi olan uykusuz, vakitsiz, dağınık bir kadın, 2014'ten beri de uykusuz bir ufaklığın annesi.
Blog onun terapisi, yemek kitabı, kütüphanesi, hayattan kareleri... İmla takıntılı, detaycı, teknoloji ve bulmaca meraklısı, yorumları blogunun baş tacı, kırmızı delisi, Sherlock ve Iron Man hayranı bir sağlık çalışanı. Sağ ve sol beyni eşit çalışan canlı bir savaş alanı. Seven, isteyen herkese blog yazmayı tavsiye eder. İlgi duyan herkesi de bekler!
Dağınık Anne: Yazıldığı gibi okunur... Okunduğu gibi anlaşılır...

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

55 yorum:

 1. Ya ben Mesut Süre'ye dayanamıyorum,içime fenalık geliyor. Rock fm dinlerim hep ama o saatlerde direk kapatıyorum. Ama ben zaten müzik dışında bir şey gelince hep kapattığımdan sayılmam pek herhalde :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Handan :D evet sevmeyenin dayanması zor doğru söylüyorsun :) Bana çok komik geldiği için o ukalalıklarını da alıp gülüyorum :)
   Aslında ben de öyleydim, şarkı dışında çevirirdim kanalı. Bunlar dışında yine dinleyemem kapatırım! Bu insanları sevdim :)
   Mesela Kent FM başladığında başka hiçbir radyoya geçmedim, kesintisiz ve nostaljik müzik! Ama kapandı o da ;(

   Teşekkürler yorumun için :)

   Sil
  2. İlk özel radyo olan Kent FM vardı, bilir misin bilmem, yıl 1993. On beş gün sabah programı yaptıydım orada :)Sonra sabahın dördünde kalkmak, üzerine bir de yüksek lisans tezi peşinde koşturmak zor geldi,bıraktım :)

   Sil
  3. Aaaa yaa Handan yine radyo programı yapsan ne süper olurdu :) Çok hoşuma gitti bu :D

   Sil
  4. Aaa Handan gerçekten mi??? Nasıl heyecanlandım! Ankara'dayken çok istiyordum DJ'lik kısmet olmadı hiç :)
   Sabah erken kalkmak zor cidden.. Metehan Mert Çakır bile 10'da yatıyormuş gece :D

   Sil
 2. Güzel öneriler..
  Ben de birkaç gündür Power fm dinliyorum :)) Bay J var, diğerleri de fena değil gibi :))
  Radyo çok farklı bir şey ama. Alışkanlık yapıyor kesinlikle seviyorum ben de :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Şenay ben de seviyorum radyonun havasını! Bir de aynı anda birden fazla iş yapabilme olasılığı hep daha caziptir benim için :) radyo ideal! Katkın için teşekkürler. Bay J'yi de bir dinleyim o zaman hangi saatlerde çıkıyor biliyor musun?

   Şenay sen nasıl ilk yorumu kaçırdın ama bak olmamış :))

   Sil
  2. Ahaha :D Bu aralar sınav yaklaştığından eski formumda değilim :D
   Akşam yedide başlıyor :)

   Sil
  3. Haha Şenay :D Olmaz ama senin adın çıktı iki elin sınavda olsa yine de ilk yorumu yapmalısın :P
   Şaka bir yana zihin açıklığı inşallah :) Gönlüne göre olsun her şey..

   Sil
  4. Fazla uzak kalmamaya çalışıyorum.
   Çok teşekkürler :))

   Sil
 3. İçlerinde sadece modern sabahları dinliyorum galiba :)
  İlk başta garip gelmişlerdi, alışamadım... Ama şimdi arabada başlayıp işe gelince hemen radyoyu açıp dinlemeye devam ediyorum :)
  Diğerlerine de bir ara göz atacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Şebnem ;D anlatamadım komiklik tarzlarını? Ne diyorlar yahu? Diyip başlıyorsun. Absürd denebilir mi? Sonrasında acayip içlerine alıyorlar yiğit özgür karikatürü gibi sanki :)) uzayabilme durumuna da gülüyorsun ya :D
   Teşekkürler onayın için :)

   Sil
 4. Eskiden radyom hiç kapanmazdı... Ama çocukları büyütme sürecinde pek çok şey değişti..Eskiden tüm radyo frekanslarını Dj'leri ezbere bilirken, şimdi çizgi film ezberliyorum.::)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah Pasta Sepeti aynen! Hangi radyo çıkmış nerde kim var hangi saatte neler çalıyor?
   Çocuktan sonra öncelikler ve yapabilirlikler yön değiştiriyor ;D
   Çizgi film ve çocuk şarkıları!!! Hergün işte hangi şarkıları söylüyorum bir bilsen ;D
   evde ben de dinleyemiyorum. Bunlar iş yolundaki keyiflerim :)))

   Sil
 5. Denk geldikce dinliyorum bende joy turk severim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Süslü Püslü :) Ben özellikle bunları dinliyorum. Garip bir şekilde bağımlılık yapıyor sanırım :)
   İsmini blogumda görmek iyi geliyor :)

   Sil
 6. Hiç dinlemiyordum. Bundan sonra bende bir kurcalayayım Radyoyu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yağmur Tozu, benim de işe gidip gelirken. Özellikle bu 4'ü -favori olarak 2'si- dönüp duruyor :) bir bak bakalım..

   Sil
 7. Modern sabahları pek merak ettim Dağınık! Ama nasıl denk düşeceğiz bilmem, çok zor sanki :)) genelde işe giderken açarım istanbul, power, joy arası gezip duruyorum :) reklam dinlemesi gıcık :))) öğrenci iken netten bile radyo açıyorduk biz aslında :)) yine geyik olanları yakalamışsın ;) paylaşmadan okumuştum bu yazını hehheee, ne orjinal insansın ;) ellerine sağlık!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haha Fenom :D o sabah senin sabahın değil, sana ters :D
   Sen onu öğle vakitlerinde dinle eski yayınlardan bakabilirsin :)
   Garip bir komiklikleri var dinleyince anlarsın :) bazen sinirin bozuluyor gülüyorsun :)

   Bu arada kopyacı seni bak önceden kopya çekmiş :D :)))
   Blog senin yapacak bir şey yok :)))

   Sil
 8. Önceleri mutfak da olduğum saatler ve gece yatarken dinlerdim ama reklamlarla sıkça bölünen programlardan sıkıldım sonraları tabletler bilgisayarlar ve film izleme aldı yerini:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi Hatice Hnm? Mutfakta sürekli çalan arada cızırdayan radyo sesi :) her evde de vardı zaten olmazsa olmazdı, şimdi tv var sanırımm her mutfakta? Benim aram yok ama :) Tablet her şeyin yerini aldı! Filmmmmmm :) Artık çok azaldı ama her fırsatta keyifle izliyorum her filmi :)
   Kent FM kapanmasaydı onu siz de severdiniz denk geldiniz mi bilmiyorum?
   Çok teşekkürler yorum için :)

   Sil
 9. Eskiden işe otobüsle giderken, radyo benim için de vazgeçilmezdi, yol kısalıyordu sanki... Artık metroyla gidip geliyorum, dinleyemiyorum.
  Arada saçma şarkılara takılır, bütün gün ezberimde kalanını (genelde en saçma kısmı oluyordu o) elimde olmadan mırıldanır, kendime lanet ederdim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Radyosuz hele trafik çok zor gerçekten Blana. Neyse ki metro daha kısa sürüyor diyip avunalım :)
   Ah o takılma bende de var! Ne yaparsam yapayım o saçma kısımlar çıkmıyor aklımdan :D

   Sil
 10. ay ne hatırladım Best Fm'de Serdar Gökalp vardı 9 sene önce ne dinlerdim balkon da onu. Mesaj atardım beni de okusun diye. Bir baktım annemler benimle dinliyor kapaklı cep telefonum vardı hoparlöre alırdım. Çok eğlenceliydi sonra gündüz sunmaya başladı yine dinlemeye çalışırdım.

  JoyTurk hergün dinlediğim radyo gece melankolik oluyor sabah saçlar önüm de 'anneeee beni neden doğurdun anneeeğğğğğ' moduna giriyorum :D Dur ben sabah 9-10 arası yakalarım onları bakim bayan konuklar nasılmış :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahah Gözde yine çok güldürdün ya :D "beni niye doğurdun anneeğğğğ" deki özellikle "ğğğ"lerde kahkaha attım :D Öyle denmez anneye :P hehe..
   Yok ben artık öyle damar şeyler dinleyemiyorum :) Böyle komik olsun her şey :) Ben olmuşum damar :D

   Sabah modern sabahları dinle bak :)

   Sil
  2. Bülent Ortaçgil, Cem Adrian hepsi peş peşe çalınınca ben ne dediğimi biliyor muyum komşum yaa :D tamam yarından itibaren bakarım ;) sen yeter ki iste

   Sil
  3. Hahahhaa ;D ya komşum çok güldürüyorsun beni Allah da seni güldürsün :) nefsi müdaafa ha :D olur madem :)

   Sil
 11. Modern Sabahları ODTÜ Radyoda yayın yaparken devamlı izliyordum Ankara'da. Joy Turk de tesadüfen rastlayınca çok şaşırmıştım. Onların bir de "gaga" isimli cıngıl'ı vardı. Çok gırgır bir şey.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaystros Tyrha, yıllarca Ankara'da yaşamama rağmen hiç hatırlamıyorum ben ne ilginç değil mi :) Sonrasında bu bilgilere ulaşınca çok şaşırmıştım. Ben de yeni sanıyordum meğer bırakmaları olay olmuş baksanıza :)
   Şimdi de bir "cüce"leri var, güzel ve komik yapıyorlar ama çok uzatıyorlar sanki süre olarak :)
   İster istemez güldürüyorlar değişik bir tarzları var anlatmak çok zor :D

   Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.

   Sil
 12. galiba bu radyo işine en ırak kalan benim, radyo ile ilgili tek vukufum, bizim arabada rast gele gezinen kanallar sonucu en sonunda şoförün (genelde babam oluyor) bir yerde bırakıp ardından tekrar kanal arayışına gezinmesinden ibaret. sabah yayınları pek matrak görünüyor fakat izleyebileceğimi sanmıyorum. :/
  bir ara rast gelirsem joytürk'ü açacağım ama. ^^
  merak ettim yayınlarını. sahi internette eski yayınları var mı dağınık?
  sen bilgilisindir bu konuda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haha Riv :D Biz de yıllarca babamın sanat müziği şarkılarına maruz kalıp başka bir şey dinleyememiştik :) Walkman bile geç girdi hayatımıza...
   Evet evet varmış yayınları nette söylüyorlar? Ben hep canlı izlediğimden. Umarım güzel bir tanesine de denk gelirsin de eğlenirsin :) Gerçi şimdiye kdr daha az güldüğüm sadece 1 tane oldu :) "Modern Sabahlar"

   Sil
 13. Arada bir arabada fransiz radyolarini dinliyorum ama cok cok degil. Ahhh...nostalji oldu Daginikcim, eskiden cok dinlerdim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Renklii, sen de artık benim gibi "radyo bebek" takıl :) Sürekli yayın ve sürekli ninni masal çok işine yarar ;) Telefonda da ekran kararsa bile ve sesi kapalı olsa bile çalardı kurtarıcım oldu benim :)
   Fransız mı? Ne güzel :)

   Sil
 14. ben de joy fm ciyim bir de abc jazz dinliyorum radyo iyi oluyor radyolar ayrı bir tat ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi FeLady? Bence işin içinde hayal gücü de olduğu için ve ona bağımlı kalmayıp aynı zamanda özgür de olabildiğimiz için :) Her DJ'in nasıl göründüğünü nasıl konuştuğunu hayal ediyorsun muhakkak :)
   Artık şarkılardan çok program dinler oldum ben :)

   Sil
 15. Canın sohbet mi istedi? Arkadaşlar, eş, dost, o sırada seni kesmeyecek gibi mi? Aç bir radyo, bul bir sohbet hiç aklına gelmeyen konulara dal, derdini sıkıntını unut!
  Evde ikinci bir ses kaynağına dayanamıyorum Dağınık, dayanabilsem açacağım şarkı türkü sohbet. Ama arabada güzel oluyor. Çalıştığım yıllarda yollarda dinlerdim. Radyo programlarıyla büyüdük gerçi... Dinlenesi radyo programlarına verdiğin örneklerden Modern Sabahlar; FAHİR ÖĞÜNÇ, EGE KAYACAN, OKTAY DEMİRCİ isimli Zaytung kahramanlarını not aldım. Yarın sabah Joy FM'de program yaptıklarını düşünerek dinlemeye çalışacağım.
  Dağınık! Şu an Rock FM dinliyorum 3. şarkı hiç lakırdı yok. Hımm bugün pazardı değil mi? :))
  DJ lerin fotoğraflardaki havalı duruşlarından mıdır nedir, postun görünüşü pek bir havalı olmuş, kalemine sağlık.
  Cuma günü için teşekkür etme fırsatı bulamamıştım, yine öyle şeylerle karşılaşırsan bana söylersen sevinirim. Bir iş yaparken milyon kere başından kalkıyorum çünkü sonuç ta ortada yani:)) Teşekkür ediyorum tekrar.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zülal :) bazen ben de buzdolabını bile kapatmak daimi sessizliğe uzanmak istiyorum evde ;D haklısın. Yolda en keyifli vakit radyoyla geçiyor :) dinleyebildin mi peki?
   Evet bunlar hep hafta içi :D

   Ne demek, ben isterim yazılsın diye yazıyorum, sen oku yeter ;) güzelim yayınlarına nazar değmesin diye ;) başına 10 kere oturma konusunda uzmanım biliyorsun ;D

   Sil
 16. Dağınıııık, bizim evde hala radyo dinlenir, mutfakta annemin küçük radyosu açık olur. Cızırtılarıyla bize eşlik eder sağolsun :D Elektirikler falan gittiyse, radyonun eksikliğini hissederiz o kadar alıştık :D Ama bu kadar program program takip edemedim. Ben edebiyat hakkında konuşulan bir program arıyorum aslında, zaman zaman kitaplardan, şiirden söz edilsin. Öyle bir program hakkında bilgin var mı??
  Radyo güzel şey ya :D Şimdi yine annemi ve radyosunu özledim, eve gitmeme daha üç hafta var! :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay ne güzel Salıncak! Tam ev sıcaklığı desene? Anneni ben de özledim şimdi :) Tez kavuşun inşallah anayasasız sınavsız rahat rahat ;)
   Ntv bir ara yapıyordu böyle sanat yayını kitap, sinema, tiyatro.. Derlemesi hoşuma gidiyordu son durumu ne bilmiyorum? Ama not aldım benim saatlere denk gelirse hemen yazacağım sana!

   Sil
 17. Aa ne güzel denk geldi biliyor musun? Bende bu aralar dinleyecek radyo programı arıyordum. Kendi müzik listemi dinlemek bir zaman sonra sıkıyor. Bunlara mutlaka bakacağım. ^^ Bir de edebiyat ile ilgili radyo programları biliyor musun? Kitaplar, şiirler falan filan. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ebrar, Salıncak da sormuş tam :) ben hep iş saati ve muhabbet aradığım için bu programları dinliyorum, belki sizi edebi açıdan pek çekmeyebilir. Ama kulağım radyolarda olacak, denk gelirsem veya duyarsam muhakkak bildireceğim görev listeme aldım :))

   Çok teşekkürler :)

   Sil
  2. Modern Sabahları dün dinledim hoşuma da gitti ^^ Teşekkürler, beklemedeyim o halde ^^

   Sil
  3. Aa çok sevindim Ebrar! :) Garip bir sohbetleri var değil mi :D
   Siz söyledikten sonra biraz aradım ama rastlayamadım henüz...

   Sil
 18. Radyo dinlemekle arma yoktur ama dinlemek istersem başvuracağım ilk kaynak bu olacak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın Gül, rutin hayatımızdaki yeri kayboldu radyonun. Anca ihtiyaç halinde ;) Teşekkürler

   Sil
 19. sürekli radyo dinleyen bir arkadaşım var benim de , o da bilir böyle tek tek programları , sizri sinek mi bir şey anlatıyordu geçenlerde baktı ben de iş yok sustu :D aslında severim radyo ama dediğiniz gibi yol lazım , iş lazım , yok ki :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle Kitap Eylemi! Rutin hayata girmesi için sebep lazım. Çok güzeller ama artık geride kalıyorlar malesef. Sivrisinekten bahsediyor sanırım :) Ben de dinliyordum onları, uzun süre dinledim. Sonra çok bariz taraflı yayın yaptığını fark ettiğimde soğudum, daha da dinlemedim...

   Sil
 20. Radyo severim mutfakta herzaman sessiz sessiz açıktır,Arada bende çoşunca ergen ergen detone bir sesle kızlar bağırır anneeeee !benmi,anne onlarmı? Pardon der kısılıverir sesim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haahaah Merih :D Ama bağırmadan da olmuyor ki insan coşkuyu atamıyor :D Hele de eski şarkılar denk gelirse değil mi :))

   Sil
 21. Radyo severim mutfakta herzaman sessiz sessiz açıktır,Arada bende çoşunca ergen ergen detone bir sesle kızlar bağırır anneeeee !benmi,anne onlarmı? Pardon der kısılıverir sesim.

  YanıtlaSil
 22. ay dur bayılırım radyoya bu faydalı bilgi oldu he :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deep, bunlar daha çok komik, eğlenceli yayınlar :) Seversen eğer :) Teşekkürler!

   Sil
  2. ya ben ciddi şeylerden hiç hoşlanmam kiiii şaklabanlık severiim :)

   Sil
  3. DEEP, Gerçekten mi :) Çok sevindim!
   İşte o zaman doğru adres bu programlar :) En az komik olanı Metehan :) Diğerlerinde gülme garanti :)

   Sil

Yorumlarınız benim için çok önemli! Olumlu olumsuz fark etmez, düşüncenizi paylaşır mısınız?
(Lütfen link bırakmayınız, link olan yorumları silmek zorunda kalıyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim)

Blogger tarafından desteklenmektedir.